Lista aktualności Lista aktualności

VIII plener przy OEL'u w Czeszewie

Zapraszamy wszystkich artystów i ceniących sztukę na wyjątkowy plener artystyczny do Czeszewa

W tym roku formułę wydarzenia zmieniła obecna sytuacja pandemii, ale nic ostatecznie nie stanęło na przeszkodzie by móc znów się spotkać. Już w czwartek 30 lipca spotykamy się po raz ósmy w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie. Tematem przewodnim bieżącej edycji jest "Drzewo". Plener przebiegnie tym razem jednodniowo w godzinach 12-18.00. Kuratorem wydarzenia jak zawsze jest znana już Państwu p. Julia Kaczmarczyk-Piotrowska. Zgłoszenia przyjmowane na grupie FB - Czeszewo.

Tutaj zgłosisz swoje uczestnictw /grupa FB OEL w CZeszewie/

Harmonogram spotkania:
11: 45 – zbiórka pod Ośrodkiem Edukacji Leśnej w Czeszewie.
12:00 – powitalny koncert – sygnały myśliwskie na tarasie OEL – wykonanie podleśniczy Marek Dobroczyński. 
12:30 – przeprawa promem przez rzekę Wartę i wolny plener na terenie rezerwatu. Artyści wykonują prace w wybranej technice lub w technice kredki akwarelowej (kredki i papiery dostępne na miejscu). 
16:00 – uroczyste wręczenie dyplomów uczestnikom. Wykonanie zdjęcia seite- specyfik pt.: ”Bosą stopą w lesie”. Posadzenie drzewa artystów. 
16:30 – pożegnalne ognisko. Przewidziano pokaz wykonywania i pieczenia podpłomyków na kiju – prowadzenie Julia Kaczmarczyk- Piotrowska.
Do godziny 18:00 – impreza typu fiesta.
Od 1 sierpnia w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie będzie można oglądać nową wystawę prace uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 6  im. Joachima Lelewela w Poznaniu, wykonane na zajęciach z plastyki i wiedzy o kulturze w 2019 roku na temat „Drzewo”.  Wystawa dostępna po uzgodnieniu z Nadleśnictwem Jarocin.