Wydarzenia Wydarzenia

IV Plener malarski w Czeszewie

Już po raz czwarty (11-14 lipca) w Nadleśnictwie Jarocin, w Czeszewskim Lesie - najstarszym rezerwacie wielkopolski, zorganizowano ogólnopolski plener malarski. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było: „Zwierzę"

     Do Centrum Zarządzania Łęgami w Czeszewie licznie przybyli artyści z całej Polski, pragnący połączyć pasję tworzenia z miłością do natury. Przez te kilka dni świat roztańczył się tysiącem barw.

     Uczestnicy dali upust twórczego szaleństwa, ukazując w jak różnorodny i wyjątkowy sposób można postrzegać przyrodę. Oprócz charakteru artystycznego spotkanie miało również wymiar edukacyjny. Jednym z punktów programu było zwiedzanie Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie. Projekt spotkań artystycznych zawiera się w inicjatywie: Leśne Przemiany. Podobne akcje odbywają się w Czeszewie od 2013 r. Hasła przewodnie poprzednich edycji to: 2013 r. - „Wobec natury", 2014 r. – „Przyroda i woda", 2015 r. – „Las".

     Obecnie zapraszamy do odwiedzenia owoców pracy malarskiej artystów w murach Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie. Dla zainteresowanych specjalny materiał Radia Września.