Wydarzenia Wydarzenia

"Utwory" to nowa wystawa w OEL w Czeszewie

Zapraszamy wszystkich kochających las, polską przyrodę i sztukę na nowo otwartą wystawę ośrodka edukacyjnego w Czeszewie autorów: Juli Kaczmarczyk-Piotrowskiej i Krzysztofa Tomasiaka

Artystę plastyka Panią Julię już znamy: organizowała kilka wystaw w naszym ośrodku, jest również inicjatorką corocznego pleneru malarskiego na terenie rezerwatu „Czeszewski Las". Krzysztof Tomasiak jest Leśnikiem pracującym w Nadleśnictwie Piwniczna. Ten artystyczny duet powstał podczas projektu o nazwie leśne przemiany, kolejnym ich projektem jest prezentowana od 26 stycznia wystawa o nazwie „Utwory" w OEL w Czeszewie. Sama wystawa była już prezentowana w Roztoce Ryterskiej oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach.

Wystawa jest połączniem dwóch nurtów artystycznych. Z jednej strony możemy podziwiać fotografie przyrody wykonane przez Leśnika Krzysztof Tomasiaka, z drugiej zaznajomić się z dość nieznaną formą jaką jest para relief. O ile z fotografią każdy z nas mniej lub bardziej miał do czynienia to już z tą drugą możliwością artystycznego wyrazu niekoniecznie. Pararelief jest jakby przeciwwagą do fotografii. Jest to odcisk na mokrej płaszczyźnie gipsowej lub glinianej roślin (jej części) lub różnych przedmiotów. W prezentowanej wystawie autorzy chcą przedstawić zestawienie techniczne i prymitywne, zastosowanie aparatu (maszyny) i naturalnego gestu twórczego (odcisku).

Może odkryją Państwo w sobie cień badacza i artysty. Życzymy owocnego kontaktu ze sztuką i przyrodą oraz wielu własnych inspiracji, a w okresie letnim zapraszamy na plener malarski aby samodzielnie doświadczyć bycia artystą.