Widok zawartości stron Widok zawartości stron

PROGRAM ZANOCUJ W LESIE W NADLEŚNICTWIE JAROCIN

Jesteś zainteresowany programem "Zanocuj w lesie" - tutaj znajdziesz zielone strefy noclegowe w Nadleśnictwie Jarocin

Nadleśnictwo Jarocin przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym narodził się pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Drodzy miłośnicy bushcraftu, survivalu lub zwyczajnie chcący zanocować w lesie, Nadleśnictwo Jarocin wyznaczyło dla Was 3 specjalne obszary leśne o powierzchni ponad 1500 ha  na terenie, których będziecie mogli realizować swoje pasje. Każdy z obszarów jest urokliwy ale posiadający różne walory przyrodnicze dlatego zachęcamy do ich poznania.

 

Wywiad Jakub Wojdecki * Gościniec Radia Września

 

Wstęp do bushcraftu. Jak dobrze spakować plecak do lasu | Oblicza lasów #82 obejrzyj poniższy film

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie. Pobierzesz ją również w dobrej rozdzielczości na dole ekranu.

oraz z poziomu aplikacji Mbdl https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US  (system android) lub https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663 (system iOS), z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Wybież swój system klikając również na poniższe obrazki

Android                                                                     iOS

                                   

 

Zanim jednak udasz się na wyprawę zapoznaj się z poniższą informacją:

1. Regulaminem korzystania z obszaru (dostępny w załączniku do dole strony).
2. Miejsce udostępnione do palenia ognisk znajduje się przy przeprawie promowej przez rzekę Wartę w miejscowości Czeszewo i nie jest usytuowane na żadnym z trzech wyznaczonych obszarów „Zanocuj w lesie”. Miejsce nie jest zaopatrywane w drewno na ognisko i należy je przynieść ze sobą. Regulamin korzystania z obiektu (dostępny w załączniku na dole strony).
3. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
4. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://czaswlas2.ecms.pl/bezpieczenstwo z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu Zanocuj w lesie (arcgis.com).
5. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości urzędów gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  
Obszary wyznaczone przez Nadleśnictwo znajdują się na terenie następujących obwodów łowieckich:
obszar w Leśnictwie Rozmarynów obwód łowiecki nr 408 dzierżawiony przez Koło Łowieckie nr 66 „Knieja”. Plan polowań zbiorowych znajdziesz w Urzędzie Gminy w Żerkowie,
obszar w Leśnictwie Lubonieczek obwód łowiecki nr 316 dzierżawiony przez Koło Łowieckie nr 72 „Zdrój”. Plan polowań zbiorowych znajdziesz w Urzędzie Gminy Zaniemyśl,
obszar w Leśnictwach Cielcza i Góra obwód łowiecki nr 412 dzierżawiony przez Akademickie Koła Łowieckie nr 7 „Przylesie”. Plan polowań zbiorowych znajdziesz w Urzędzie Miejskim w Jarocinie. 
6. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (dostępny w załączniku na dole strony) oraz przesłanie go na adres jarocin@poznan.lasy.gov.pl  nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.
 
 
Chcesz dowiedziec się więcej o survivalu, konieczniej obejżyj poniższy film.

 

Jeżeli interesuje Cię Jak przygotować się do zimowego bushcraftu?  Koniecznie obejrzyj ten film | OBLICZA LASÓW #92

 

Nie zostawiaj śladów w lesie, czyli Leave No Trace | OBLICZA LASÓW #106

 

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Bartosz Zawalbartosz.zawal@poznan.lasy.gov.pl, tel. 602 654 344

Ankieta "Zanocuj w lesie" - Zachęcamy do uzupełnienia to zajmie jedynie 10 min.