Asset Publisher Asset Publisher

VI Nocny Maraton Pływania "Otyliada" już za nami

Jarocin - relacja z największej imprezy pływackiej w Polsce

Przez całą noc, z 16 na 17 marca w Aquaparku w Jarocinie nie gasło światło. Pływalnię opanowali uczestnicy VI Nocnego Maratonu Pływania "Otyliada 2019". W ciągu 12 godzin 76 pływaków pokonało 622 kilometry i 355 metrów. To aż o 76,89 km więcej niż w zeszłym roku!

Po raz drugi w jarocińskim Aquaparku odbył się Ogólnopolski Maraton Pływacki "Otyliada 2019" - Celem imprezy jest zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej i promocja pływania jako uniwersalnej dyscypliny sportowej, mającej ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka - podkreśla Ewa Łagódka, manager Aquaparku. W Jarocinie efekt tej akcji jest, bo zarejestrowało się więcej pływaków niz w ubiegłym roku.

W dotychczasowych – V edycjach imprezy uczestniczyło ponad 11 tys. osób z całej Polski, którzy łącznie przepłynęli 40.195 km. Jarocin dołączył do „Otyliady” w ubiegłym roku. 70 naszych pływaków, w ciągu 12 godzin, przepłynęło 545 kilometrów i 470 metrów. To w sumie 21 818 długości basenu.

Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Piotr Płusa, który przepłynął 30 kilometrów 550 metrów. To aż 1222 długości basenu. 2 miejsce zajął Tomasz Radziejewski z wynikiem 26 kilometrów 750 metrów, a 3. Łukasz Mroźny przepływając 24 kilometry 375 metrów. Wśród kobiet zwyciężyła Dorota Płusa osiągając wynik 21 kilometrów 725 metrów, tuż za nią uplasowała się Aleksandra Adamska - 18 kilometrów 025 metra. Na podium stanęła także Anna Szarańska - 15 kilometrów 300 metrów.

Za udział w akcji uczestnicy otrzymali medale, a specjalnie wyróżnieni zostali najstarsi oraz najmłodsi uczestnicy "Otyliady" - 65-letni Pan Andrzej, najmłodszym 5 letnia Maja. Najliczniejszą rodziną startującą w Jarocinie była 9-osobowa rodzina Lipowiczów. - Jestem dumna, że kolejny raz pokazaliśmy, że potrafimy się przede wszystkim bawić pływaniem - mówi Ewa Łagódka. - Wygrała zdrowa rywalizacja, która napędzała uczestników by walczyć nie tylko o miejsce na podium.

OTYLIADA, czyli Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki – to największa masowa impreza pływacka w Polsce. Pierwszy taki maraton zorganizowano w Myszkowie i miał on charakter lokalny. Od 2014 odbywa się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” i ma zasięg ogólnopolski. Dla jednych OTYLIADA jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Celem imprezy jest zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej, a tym samym do zainwestowania we własne zdrowie.

Nie mogło zabraknąć tam i nas. Nadleśnictwo Jarocin objęło patronat nad tym wyjątkowym wydarzeniem.