Asset Publisher Asset Publisher

Sadzimy drzewa na 100-lecie niepodległości

Rock Radio przy współpracy Nadleśnictwa Jarocin organizuje akcję "100 drzew na 100-lecie Niepodległości"

 

Karta zgłoszenia uczestnictwa On-line

 

     Rock Radio wraz z jednostkami Lasów Państwowych w tym z Nadleśnictwem Jarocin, zamierza posadzić 100 drzew dla uczczenia 100-lecia Niepodległości naszego kraju. W Wielkopolsce akcja ta odbędzie się w urokliwych lasach miejscowości i leśnictwa Czeszewo. Jeżeli chcesz wziąć udział w tej niezwykle ważnej akcji zgłoś swój udział już dziś do Głównego Organizatora i startuj do lasu. Więcej dowiesz się po kliknieńciu w link - informacje o akcji.

     My jarocińscy leśnicy ze swojej strony dołożymy wszelkich starań aby dostarczyć Państwu nie tylko drzewka oraz sprzęt niezbędny do przeprowadzenia akcji, ale także sporo miłych i niezapomnianych wrażeń i chwil pełnych emocji. Na wszystkich uczestników czeka miła niespodzianka, jaka? - teraz tego nie zdradzimy. Zapraszamy serdecznie!

 

 

Relacja na "FB" kliknij na kafel

 

Relacja z wydarzenia
     W przedostatnią sobotę bieżącego miesiąca w m. Orzechowo na terenie leśnictwa Czeszewo sadziliśmy Las Niepodległości. Akcja odbyła się przy organizacji pracowników rozgłośni radiowej Rock Radio w Warszawie i była skierowana głównie dla mieszkańców aglomeracji miasta Poznania i okolic. Pomimo niesprzyjającej zimnej i wietrznej aury, frekwencja uczestników w tym dniu dopisała. Na przygotowanej zaoranej powierzchni leśnej, jaką w sierpniu w 2017 roku nawiedził szalejący w Polsce huragan, mieliśmy okazję wspólnie ze społeczeństwem zbudować (sadząc drzewka) i dać początek nowemu lasowi. Sadziliśmy głównie sadzonki sosny oraz na granicy ekotonu, czyli strefy granicznej lasu z polem uprawnym - śliwę tarninę. Uczestnicy pracowali wspólnie w rodzinnych grupach, ponieważ event miał charakter sobotnio-familijny. Dzieci wraz z rodzicami dokładali wszelkiej staranności aby świeżo posadzone sadzonki w przyszłości zbudowały silny, stabilny i zdrowy „niepodległy” las.  Spotkanie było również okazją do odwiedzenia ośrodka edukacyjnego w Czeszewie i zapoznania się z jego szeroką ofertą. Ponadto uczestnicy mogli wspólnie rękami najmłodszych upamiętnić ten dzień sadząc okolicznościowe drzewko - dęba na zielonym skwerze tuż przy ośrodku edukacyjnym. Event zakończył się wspólnym ogniskiem przy kiełbasce z kija, a uczestnicy zielonej akcji zostali obdarowani przez Nadleśnictwo Jarocin roślinami różnych gatunków drzew, by móc je później zasadzić w wybranym już przez siebie miejscu w okolicy zamieszkania. Drzewka z pewnością będą im przypominać nie tylko o pracy jaką włożyli we wspólne leśne przedsięwzięcie, ale również o rocznicy 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości.