Asset Publisher Asset Publisher

RZEKA w malarstwie i sztuce ziemi - plener malarski OEL w Czeszewie

Rezerwat przyrody stanie się już po raz szósty planem do twórczych zmagań grupy artystów. W Centrum Zarządzania Łęgami w Wielkopolsce spotykają się miłośnicy sztuki aby przez kilka dni zaangażować się w dialog z naturą. Od 1 do 3 sierpnia 2018 odbędzie się plener malarski pod hasłem: RZEKA. (2013 -WOBEC NATURY, 2014 - PRZYRODA I WODA, 2015 - LAS, 2016 – ZWIERZĘ, 2017 - ŁĄKA).

Temat pleneru: RZEKA  w malarstwie i sztuce ziemi.

„Obszarem działania tegorocznej edycji pleneru w Czeszewie będzie obszar ziemi, środowisko naturalne. Rzeka, łąka i las są nieodzownym elementem czeszewskiego pejzażu. Jego walory artystyczne i naturalne mają zachęcić artystów do eksperymentowania. Działań o charakterze tradycyjnym i nowatorskim wpływających na realizowane projekty o cechach artystycznych i edukacyjnych. Połączenie malarstwa ze sztuką natury to prowokacja do wydarzeń formalnych w obszarze przestrzeni  i w odwrotnym procesie. Pozwala na przekształcenie częściowe środowiska oraz zapis w tradycyjnej technice, wyodrębnienie wizerunków i właściwości ze względu na podjęte zachowanie”.  (JKP)

Kurator pleneru: Julia Kaczmarczyk-Piotrowska.

Uprawiana technika: malarstwo akwarelowe.

- w przypadku realizacji Land art dokumentacja fotograficzna (warsztaty).

Projekt spotkań artystycznych zawiera się w inicjatywie projektu edukacyjnego pt.: „Leśne Przemiany".

Przewidywana ilość uczestników – 15 osób (zgłoszenia przyjmuje kurator do 20 lipca, liczy się kolejność zgłoszeń).

 

 

Miejsce kwaterunku -  Gospodarstwo agroturystyczne „U Leny”.

Koszty uczestnictwa: wyżywienie i kwaterunek – pokrywają uczestnicy . (Gospodarstwo agroturystyczne, Czeszewo) Koszty: (nocleg – 65 PLN doba, 15 PLN – śniadanie, kolacja, 25 - PLN obiad).

Informacje szczegółowe uzyskasz klikając na zielony kafel.