Asset Publisher Asset Publisher

Zapraszamy do zwiedzania nowych wystaw w OEL w Czeszewie

Już od 22 maja do końca stycznia pr. prezentujemy w czeszewskim ośrodku dwie ciekawe wystawy- zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy wszystkich Państwa do zwiedzania dwóch wystaw tematycznych zaprezentowanych ze zbiorów Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie w sali parterowej Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie. Wystawy będą prezentowane przez okres pół roku do końca stycznia 2020r. Tematyka wystaw jest związana z projektowaniem, architekturą i narzędziami wykorzystywanymi dawniej w budowie konstrukcji drewnianych.


Pierwsza z wystaw to 14 plansz stanowiących wystawę fotograficzną "Budownictwo służbowe leśne na terenach Żywiecczyzny wg. projektów Karola Pietschki".

 

 

Drugą stanowią eksponaty materialne: drewniane masywne stoły , heble, piły, tokarnia ręczna, siekiery i topory ciesielskie, dłuta, świdry, ręczna manualna wiertarka, strugi, ośniki i inne.

 

 


Aby zwiedzić wystawę należy umowic się z pracownikami ośrodka w Czeszewie telefonując pod nr  +48 61 438 31 21 lub pisząc na adres oel.czeszewo@poznan.lasy.gov.pl. Serdecznie zapraszamy - skorzystanie z oferty jest bezpłatne, ale wymaga wcześniejszego umówienia wizyty.