Lista aktualności Lista aktualności

Posadź drzewko z Prezydentem RP

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na grzyby i zwierzęta. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworząc klimat i dobre samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, jak również dla nas.

Potrzeba sadzenia nowych drzew jest ogromna, dlatego Prezydent RP - Andrzej Duda wraz z żoną i polskimi leśnikami, zainicjowali akcję sadzenia lasu pod hasłem SadziMY. W tym roku, w związku z nietypową sytuacją, z jaką się zmagamy na świecie, symboliczne drzewko będzie można zasadzić na swoim ogródku.

Akcja SadziMY z prezydentem została przeniesiona na jesień. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.  

W ramach akcji, w dniu 24.04.2020 r., w siedzibie każdego z nadleśnictw będą czekały na Państwa darmowe sadzonki drzew leśnych, które następnie (zgodnie z zamieszczoną instrukcją) będą Państwo mogli  posadzić na swoim ogródku. Sadzonki będą rozdawane w godzinach od 10.00 do 14.00 do wyczerpania zapasów.

 

W Nadleśnictwie Jarocin sadzonki odbierzesz przychodząc do nas osobiście. Gdy pojawisz się u nas w biurze przy ul. T. Kościuszki 43, 63-200 Jarocin (wejście od frontu budynku) - koniecznie zadzwoń dzwonkiem do sekretariatu (znajdziesz go przy schodach tuż przy platformie dla niepełnosprawnych). My zajmiemy się wszsytkim i pokierujemy Cię dalej do naszego pracownika. Możesz też kontaktować sie z p. Jakubem Wojdeckim w godz. 10-14.00 pod nr tel. 606-759-237. Zapraszamy i przypominamy o zaleceniach zachowania ostrożności przy kontaktach służbowych z naszymi pracownikami (dezynfekcja rąk przy windzie wewnątrz biura oraz posiadanie własnych maseczek i rękawiczk). Zapraszamy i czekamy za wszystkimi chętnymi.

 

Pozostałe nadleśnicrwa: sadzonki można odebrać po wcześniejszym kontakcie e-mailowym bądź telefonicznym z pracownikami Nadleśnictwa. Adresy e-mail oraz telefony znajdują się na stronach internetowych nadleśnictw, w zakładce kontakty.

 

O sposobach sadzenia drzew opowiada również Zdobysław z kanału Oblicza Lasu.